dr. Papp Dániel (LL.M.)

A saját praxis megalapítását megelőzően több mint 2 éven át az Ernst & Young (EY) budapesti irodájának ügyvédeként szereztem széleskörű gyakorlati tapasztalatot, alapvetően a pénzügyi szabályozási és adatvédelmi szolgáltatások területén. Az EY-hoz való csatlakozást megelőzően jogtanácsosként dolgoztam a Magyar Nemzeti Bankban, ahol számottevő és egyedi látásmódot eredményező pénzügyi jogi és tőkepiaci gyakorlatra tettem szert.

2017 novemberében teljesítettem a jogi szakvizsgát. A nemzeti bankban töltött évek alatt volt lehetőségem elméletileg is megalapozni a tudásom, elvégeztem többek között a CEU „Capital Markets and Securities Regulation” részképzését 2015-ben, illetve a Joint Vienna Institute „Central Banking Legal Frameworks” tanfolyamát 2016-ban.

Szakjogászi (LL.M.) képesítésemet a LUND University-n szereztem meg „European Business Law” szakirányon 2014-ben. Jogi diplomámat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi karán szereztem 2012-ben. A magyarral megegyező színvonalú jogi szolgáltatást nyújtok angol nyelven.

Szakmai tapasztalat:

• Volt lehetőségem részt venni közlekedési iparágban piacvezető startup általános szerződési feltételeinek és adatkezelési rendszerének kialakításában, illetve légiközlekedésben működő startup teljes jogi keretrendszerének megalkotásában.
• Tapasztalattal rendekezem kockázati tőkealapok és alapkezelők működésével kapcsolatos jogi kérdések tekintetében, illetve követelésvásárlási, faktoring és forfetírozási ügyletek terén.
• Az MNB által delegált tagja voltam annak az intézményközi munkacsoportnak, amely kidolgozta az első Ptk. novella értékpapírokra, illetve önálló zálogjogra vonatkozó módosításait.
• Szintén az MNB által delegált tagja voltam az Európai Központi Bank égisze alatt működő Európai Rendszerkockázati Testület makroprudenciális eszközök határon átnyúló hatásait vizsgáló munkacsoportjának.
• Több mint 5 éves felügyeleti tapasztalattal rendelkezem, különösen a pénzügyi intézmények engedélyezése, piacfelügyeleti eljárások, illetve pénzügyi fogyasztóvédelem tekintetében.
• Számos olyan MNB kezdeményezés felelőse voltam, melyek a digitális bankolás elősegítését célozták, ilyen volt különösen a 2018 tavaszán működésbe lépő MNB Innovation Hub jogi megfelelőségének kialakítása, illetve a „regulatory sandbox” típusú piac-ösztönző szabályozói eszközök létrehozásában való részvétel.
• Az MNB Innovation Hub keretében a gyakorlatban tapasztalhattam meg a pénzügyi szektorban megjelenő innovatív piaci igényeket, és egyúttal az azokra adott szabályozási válaszokat, mint az online hitelfelvétel sarokpontjai, a KYC eljárások finomhangolása, vagy az eIDAS rendeletnek való megfelelés biztosítása.